У вівторок, 10 грудня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулося спільне засідання методичної ради навчально-наукового інституту післядипломної освіти та департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Під час зустрічі мовилося про впровадження положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я. Участь у засіданні взяли зівідувачі та викладачі кафедр університету, представники профільного департаменту облдержадміністрації.

За словами директора навчально-наукового інституту післядипломної освіти ІФНМУ Любомира Пелехана, безперервне вдосконалення спеціалістів є надзвичайно актуальним для усіх лікарів області. Він нагадав, що відповідно до постанови КМУ від 28 березня 2018 року №302 «Про затвердження Положення про систему професійного розвитку у сфері охорони здоров’я» було видано наказ 446 від 22 лютого 2019 року, який регламентує безперервну професійну освіту. «Цей наказ вступив в дію 5 квітня і з того часу став тією основою, на якій будується наше післядипломне навчання, — зазначив Любомир Пелехан. — Щодо оцінювання, то облік балів за проходження безперервного професійного розвитку рекомендований у 2019 році, тобто більшість працівників медичної галузі, і в тому числі науково-педагогічних, вже складали портфоліо і в цьому ж році по-новому рахували бали. А вже з 1 січня 2020 року це буде обов’язкова процедура. Щорічна перевірка особистого освітнього портфоліо з балами безперервного професійного розвитку розпочинається у 2021 році»,

Як повідомляється у наказі 446, лікарям, строк чергової атестації яких настає у 2020 році, для атестації необхідно подати щонайменше 50 балів безперервного професійного розвитку, отриманих у 2019 або 2020 році, у 2021 році — щонайменше 50 балів, отриманих у 2020 році. У 2022 році кількість балів збільшується, і для атестації потрібно буде щонайменше 100 балів, які отримані у 2020 та 2021 роках.

Окрім навчання в університеті, лікарі можуть здобувати освіту на конференціях, проходити дистанційну форму навчання, під час проведення майстер-класів, тематичних навчань у фахових школах та семінарах.

Заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Чемний повідомив, що завдяки тісній співпраці медичного університету з департаментом вдається забезпечити необхідними путівками лікарів, які атестуються. Таку спільну роботу намагатимуться проводити і надалі, щоб лікарі області мали можливість підвищувати свою кваліфікацію на базі інституту післядипломної освіти в Івано-Франківському національному медичному університеті.

Під час засідання присутні розглянули і питання, які стосувалися результатів іспиту «КРОК 3» та ректорського контролю, а також підготовки до завершальної атестації.