У межах Всеукраїнського тижня права в Івано-Франківському національному медичному університеті на фармацевтичному факультеті відбулась інтерактивна лекція для студентів випускного курсу на тему «Регулювання трудових взаємовідносин у контексті Загальної декларації прав людини».

Лекцію підготували викладачі предмету «Фармацевтичне правознавство», доценти кафедри організації та економіки фармації і технології ліків Ірина Федяк та Світлана Феденько.

Основною інновацією цього виду освітнього заняття стала участь у лекції начальника Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області Надії Шпур. Головна інспекторка Держлікслужби Прикарпаття взяла участь у лекції у формі прес-конференції, на якій запитання ставили самі студенти, вони ж і були учасниками обговорення. За усім дійством спостерігали викладачі кафедри на чолі із завідувачем – професором Дмитром Семенівим.

За словами Надії Шпур, їй імпонувала активність майбутніх провізорів, правова грамотність яких дуже важлива та є запорукою вдалих взаємовідносин як між роботодавцями та працівниками, так і між суб’єктами господарювання та органами контролю.

Учасниця лекції, декан фармацевтичного факультету Ірина Федяк нагадала присутнім, що прийнята ООН у 1948 році Загальна декларація прав людини не втратила актуальності і сьогодні. А щодо змін до трудового законодавства в Україні, яке зараз жваво обговорюється суспільством, то в його основі повинна лежати 23 стаття Декларації, а саме:

1. Кожна людина має право на працю, на вільний вибір роботи, на справедливі і сприятливі умови праці та на захист від безробіття.

2. Кожна людина, без будь-якої дискримінації, має право на рівну оплату за рівну працю.

3. Кожний працюючий має право на справедливу і задовільну винагороду, яка забезпечує гідне людини існування, її самої та її сім'ї, і яка в разі необхідності доповнюється іншими засобами соціального забезпечення.

4. Кожна людина має право створювати професійні спілки і входити до професійних спілок для захисту своїх інтересів.