Два дні, 7-8 липня, завідувач і викладачі кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії з курсом фізичного виховання ІФНМУ брали участь у тренінгу «Міжнародна класифікація функціонування (МКФ): застосування в реабілітаційній практиці». Заняття відбувалися в Тернополі.

Семінар проводив Володимир Голик — національний тренер МКФ, доцент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини і спортивної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика.

Міжнародна класифікація функціонування затверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я і вже понад 20 років використовується в багатьох країнах. В Україні ж це тільки починається, і нещодавно Національна служба здоров'я України почала офіційно вимагати використання цієї класифікації. Власне на цьому тренінгу фахівці, які готують бакалаврів спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія», навчилися використовувати у реабілітаційній практиці МКФ, встановлювати реабілітаційні цілі та організовувати реабілітаційний процес у залежності від потреб пацієнта.

«Ця класифікація включає не лише порушення функцій, а також і повсякденну діяльність, здатність пацієнта до самообслуговування, до активності і участі в житті суспільства тощо, — розповідає доцент Наталія Голод. — Усі ці чинники кодуються спеціальними шифрами і потім використовуються в медичній документації, а також при складанні індивідуальних програм реабілітації. Тому такі тренінги для науково-педагогічних працівників допомагають підвищити якість навчального процесу з підготовки фізичних терапевтів і ерготерапевтів».